Úvod
 Úvod  Značky  Obchodní podmínky  e-mail  Sledování objednávek
 
Rychlé vyhledávání
Katalog
Blu-ray/HD DVD
CD/SACD
Doplňky
DVD
Gramofony +
Kabely
Kazetové magnetofony
Konektory
Mediasystémy
Nábytek
Receivery
Reproboxy
  Efektové
  Regálové
  Sady
   Sloupové
  Speciální
  Středové
  Subwoofery
  Venkovní
  Vestavné
  x (příslušenství)
Sestavy
Sluchátka +
Systémy
Tunery
Zesilovače
Zobrazovače
Úvod : Katalog : Reproboxy : Sloupové : Dynaudio :
Dynaudio Consequence Ultimate Edition /W
[ zvětšit ]
(18 hodnocení)
Reprobox
Dynaudio Consequence Ultimate Edition /W
Barva: wengé + chrom, prodejní jednotka: pár
Vaše cena:  1.392.000,00
Uvedená cena zahrnuje DPH a zákonné poplatky.
Poštovné a balné v rámci ČR zdarma při nákupu nad 7.000,- CZK
[ výrobky Dynaudio v našem sortimentu ]
 

Obecný popis Specifikace Odkazy
Její Veličenstvo.

Už od pohledu je to důstojnost sama, avšak nikoliv namyšlenost. Elegance, avšak ne podbízivost. Robustnost, ne otylost. Jedna z nejzajímavějších reprosoustav, jaké kdy spatřily světlo světa. Svůj původ má v roce 1984, kdy - podle poněkud domýšlivého tvrzení výrobce - prapředek současného modelu předstihl o několik desetiletí vývoj ve svém oboru. Bez jakékoliv nadsázky je faktem, že mnohé technologie zde užité byly a jsou naprosto unikátní a že korpus i reproduktory prochází natolik náročným výrobním procesem, jaký i v dnešní době představuje absolutní špičku.

Pět perel.

Pět viditelných reproduktorů může vyvolávat dojem, že jsou to prostě jenom "repráky", vsazené do blyštivého okruží. Ale kdepak, toto není žádná bižuterie. O každém z těchto měničů by se dala napsat kniha a každý z nich se stal svého druhu legendou, přičemž středotónový reproduktor, tvarem a strukturou povrchu připomínající neohrabaný tenisový míček, je naprostým a jedinečným fenoménem svého druhu. Samoúčelné není ani "obrácené" uspořádání měničů, od basového nahoře po supervýškový dole: díky tomu se přirozenou cestou srovnávají časově-fázové charakteristiky jednotlivých kmitočtových pásem a není nutné provádět náročnou a vedlejších efektů neprostou kompenzaci na výhybce. Ani blyštivé prstence kolem měničů (zejména středového a výškových) nejsou jen pro okrasu. Jejich tvar a struktura povrchu vyvedená s přesností na mikrometry spoludefinuje vyzařovací a frekvenční charakteristiky samotných reproduktorů.

Šestý vzadu.

Významnou úlohu plní také šestý reproduktor, ukrytý před zraky posluchače uvnitř nízkotónového korpusu. Působí jako vyrovnávací pro ten viditelný, a díky perfektnímu sladění a dokonalé optimalizaci umožňuje již tak nezvykle schopnému basovému měniči, aby se choval, jako by byl téměř v ideální bezrozměrné/nekonečné ozvučnici. Díky této koncepci a díky precizně tvarovanému a speciálně koncipovanému korpusu s bassreflexem produkuje tento systém (zvaný výrobcem Compound) nejen tóny velmi nízké, ale především tóny precizní, prosté jakýchkoliv nepatřičných záznějů.

Trůn a žezlo.

Každý prvek konstrukce je doveden do dokonalosti i v nejmenších detailech. Měniče samotné, výhybka, vnitřní kabeláž, korpus, základna. Celková hmotnost reprosoustavy činí 114 kg, což samo o sobě indikuje, že něco obsahuje. Robustní a pevná ozvučnice, jak víme, je další nezbytnou podmínkou pro kvalitu reprodukce. Dlouhodobá zatížitelnost překračuje 400 W, avšak toto číslo zdaleka nevypovídá o skutečných dynamických schopnostech ani o skutečném akustickém tlaku, jaký je tato soustava schopná vyvinout. K tomu pochopitelně potřebuje odpovídající zesilovač, kterých však není úplně mnoho. V jedné době dokonce firma Dynaudio vyráběla svůj vlastní (jmenoval se Arbitr), aby vůbec bylo tuto "bedýnku" k čemu připojit.

Království zvuku.

Všechno výše uvedené nemá ani tak sloužit k ohromení, jako pro potěšení ze zjištění, jakou míru angažovanosti a úsilí vkládá producent do svého korunního klenotu. Produkt samotný také nemá sloužit ani neslouží v prvním plánu k ohromení posluchače. Hraje ovšem fantasticky a ani o ohromení není nouze. Především je zde ale přítomné potěšení z dlouhodobého i krátkodobého poslechu a chuť poslouchat více a více nahrávek z nejrůznějších zdrojů a klidně nejrůznějších žánrů.

O základních kvalitativních atributech zvuku zde v podstatě nemá smysl hovořit, protože všechny jsou naplněny vrchovatou měrou. Klíčová je spíše osobitost reprodukce, která se blíží (autorově těchto řádek) představě o dokonalosti, kdy technika samotná ustupuje do pozadí a zůstává pouze zvuk. Plný, atraktivní, bezprostředně závislý na zdroji. Cokoliv je v nahrávce obsaženo je suverénně reprodukováno. Je-li nahrávka syrová a nevyvážená, hraje tak. Je li subtilní a vyvážená, je taková i její reprodukce. Vše zní autenticky a díky tomu přitažlivě. Maně vyvstává na mysli dávný propagační slogan značky Dynaudio: Dánové nelžou.

TIP: Pokud jste nějakou informaci nenašli, objevili jste chybu, nebo se jen chcete na něco zeptat, napište nám na produkty@hificentrum.cznelze zakoupit ve webshopuVýrobek prodáváme, avšak ne přes internet.
ohodnotit toto zboží
 Perfektní
 Velmi dobré
 Nadprůměr
 Průměr
 Slušné
 


Nákupní vozík
[ prázdný ]
Hi-Fi kalendář
previous Březen 2019
Po Út St Čt So Ne
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Novinky v sortimentu
Denon CEOL RCD-N9 /B
Pioneer BDP-180-K
Audioquest Cinnamon H ...
Marantz NA8005 /B AKC ...
Marantz NA8005 /SG
Marantz NA8005 /B
TLBB The Little Black ...
WWW počítadlo
Poslouchejte Radio Caroline on-line
Trocha klasického rocku ještě nikoho nezabila
 
Copyright © 2006-2019 Sunset Group s.r.o. | All rights reserved. Všechna práva vyhrazena | Pro správnou funkci stránek je zapotřebí mít povoleny cookies