Úvod
 Úvod  Značky  Obchodní podmínky  e-mail  Sledování objednávek
 
Rychlé vyhledávání
Katalog
Blu-ray/HD DVD
CD/SACD
Doplňky
DVD
Gramofony +
Kabely
  Anténní
  Apple
  Cinch
  DisplayPort
  DVI
  Ethernet
  HDMI
  Jack
  Optické
  Reproduktorové
  S-Video
  Scart
  Signálové (metráž)
  Síťové (230V)
  USB
  VGA
  XLR
     -XLR
Kazetové magnetofony
Konektory
Mediasystémy
Nábytek
Receivery
Reproboxy
Sestavy
Sluchátka +
Systémy
Tunery
Zesilovače
Zobrazovače
Úvod : Katalog : Kabely : XLR : -XLR : Audioquest :
Audioquest Columbia XLR 15
Kabel
Audioquest Columbia XLR 15
Barva: zelená a černá, prodejní jednotka: 2x 1,5m
Obvyklá cena: 14.819,00 CZK
Vaše cena:  14.800,00
Ušetříte: 19,00 CZK
Uvedená cena zahrnuje DPH a zákonné poplatky.
Poštovné a balné v rámci ČR zdarma při nákupu nad 7.000,- CZK
[ výrobky Audioquest v našem sortimentu ]
 

Obecný popis Specifikace Zalistované varianty
Výroba ukončena | Doprodáno
Rovněž tento model je symetrické třívodičové konstrukce. V závislosti na osazení konektory může být použit pro nesymetrický přenos signálu (Cinch) nebo symetrický (XLR). V obou případech se projevují všechny jeho konstrukční a materiálové výhody. Jako první model v řadě je opatřen jedinečným patentovaným systémem DBS, který dále zvyšuje kvalitu přenosu signálů a tudíž i zvukovou kvalitu. U tohoto modelu je polarizační napětí rovno 48V.

KONSTRUKCE Columbia má tři identické vodiče pro živou, zpětnou i zemní větev. Všechny jsou vedeny pod 100%ně kryjící stínící folií. V případě provedení s Cinch konektorem jsou dva vodiče zapojeny paralelně pro zvýšení průřezu živé části oproti zemní a folie je zapojena pouze na jednom konci pro zvýšení stínícího účinku. U XLR verze je kabel plně symetrický.

VODIČE Všechny vodiče modelu Columbia mají pevné jádro. Elektrická a magnetická interakce mezi jednotlivými vlákny u splétaných vodičů (lanek) bývá často největším zdrojem přenosových zkreslení, proto užití pevného jádra znamená snížení těchto nepříjemných jevů a zvýšení čistoty zvuku.

MATERIÁL Použitá extrémně čistá měď s hladkým povrchem s označením PSC (Perfect Surface Copper) má oproti často používané OHFC mědi některé výhody - v tomto případě navíc především ve speciální materiálové a technologické povrchové úpravě, která uchovává vlastnosti měděného jádra v každé fázi výrobního procesu i v průběhu dalšího životního cyklu kabelu. Nechráněné vrstvy totiž často podléhají interakci s okolím (oxidace apod.).

IZOLANT Každý materiál, obklopující vodič, absorbuje část energie a tím generuje určitou ztrátu signálu. Mimoto je však část této energie opět vyzařována zpět do vodiče, a působí tedy zkreslení. Zde jsou vodiče izolovány PE obalem se vzduchovou mezerou, neboť vzduch neabsorbuje žádnou energii a polyetylén má nízké ztráty a vhodný průběh zkreslení. Ve srovnání s jinými materiály se tedy dále snižuje úroveň "rozostření" zvukového signálu.

ZAKONČENÍ Precizní postříbřené konektory zajišťují nízkou úroveň nevhodných přechodových jevů mezi kabelem a propojovaným zařízením. Důležitá je také kvalita spoje, která v případě Cinch verze těží z patentem chráněného řešení.
[ DBS (Dielectric-Bias System) Audioquest ]
Patentovaná technologie DBS značky Audioquest využívá toho principu, že každá izolace snižuje rychlost průchodu signálu vodičem. V případě, že izolace není polarizována, dochází ke snížení rychlosti signálu velmi rozdílně a to má za následek obtížně definovatelný, avšak nevhodný průběh fáze v závislosti na kmitočtu. DBS tedy vytváří silné a stabilní elektrostatické pole, které sytí a polarizuje (uspořádává) molekuly v materiálu izolace. Tímto se jednak snižuje pohltivost izolace a také dochází ke snížení mnohonásobných nelineárních časových ztrát signálu. Zvuk pak zdánlivě vychází z překvapivě inertního pozadí s nečekanými detaily a kontrastem. Polarizační anoda je napájena baterií.
TIP: Pokud jste nějakou informaci nenašli, objevili jste chybu, nebo se jen chcete na něco zeptat, napište nám na produkty@hificentrum.czvýrobek nedostupnýTento výrobek není v prodeji, jen v katalogu.
ohodnotit toto zboží
 Perfektní
 Velmi dobré
 Nadprůměr
 Průměr
 Slušné
 


Nákupní vozík
[ prázdný ]
Hi-Fi kalendář
Duben 2020 next
Po Út St Čt So Ne
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Novinky v sortimentu
Denon CEOL RCD-N9 /B
Pioneer BDP-180-K
Audioquest Cinnamon H ...
Marantz NA8005 /B AKC ...
Marantz NA8005 /SG
Marantz NA8005 /B
TLBB The Little Black ...
WWW počítadlo
Poslouchejte Radio Caroline on-line
Trocha klasického rocku ještě nikoho nezabila
 
Copyright © 2006-2020 Sunset Group s.r.o. | All rights reserved. Všechna práva vyhrazena | Pro správnou funkci stránek je zapotřebí mít povoleny cookies